NRD Начало
Вторник, 17 Септември 2024
Начало Творчески отражения Музей в САЩ продава картина, за да се разплати с наследниците на еврейския й собственик
4706
Творчески отражения

Музей в САЩ продава картина, за да се разплати с наследниците на еврейския й собственик

Музей на изкуствата в САЩ продава картина на Лукас Кранах Стари - немски ренесансов художник, с която нейният еврейски собственик е бил принуден да се раздели заради нацисткото преследване през Втората световна война, предаде ДПА.  Приходите ще бъдат поделени между Музея на изкуствата в Алънтаун, щата Пенсилвания, и наследниците на бившия собственик на картината Хенри Бромберг, съобщиха от институцията.  Президентът и главен изпълнителен директор на музея Макс Уайнтрауб каза, че картината "Портрет на Георг Брадати, херцог на Саксония" е била закупена от музея от нюйоркска галерия през 1961 г. "Това произведение на изкуството се появи на пазара и в крайна сметка попадна в музея, само защото Хенри Бромберг трябваше да избяга от преследване от нацистка Германия", каза той

| 27 Август 2024, 21:00 ч.
Музей в САЩ продава картина, за да се разплати с наследниците на еврейския й собственик
Музей в САЩ продава картина, за да се разплати с наследниците на еврейския й собственик
Снимка © АП / Музей на изкуствата в Алънтаун, щата Пенсилвания

Музей на изкуствата в САЩ продава картина на Лукас Кранах Стари - немски ренесансов художник, с която нейният еврейски собственик е бил принуден да се раздели заради нацисткото преследване през Втората световна война, предаде ДПА. 

Бюрхан Керим, Деян Ангелов - от Северна Македония, и Михаил Цанков са тримата финалисти в националния конкурс за млад театрален режисьор "Слави Шкаров 2024", организиран от Русенския театър. Това съобщи пиарът на културния институт Дидо Илиев. 

"Това са тримата финалисти, в чиито режисьорски експликации разпознавам духа на Слави Шкаров", каза при обявяването на финалистите селекционерът Ина Шкарова.

Те ще работят с трупата на Русенския драматичен театър и ще представят публично откъси от избраните проекти. Финалният етап от конкурса ще се състои от 18-и до 22-ри юни тази година. 

Бюрхан Керим е завършил режисура и актьорско майсторство в НАТФИЗ "Кръстьо Сарафов". Той ще представи пиесата "През пустинния град" от Кинш ел Сар (по "Арабската нощ" от Роланд Шимелпфениг). 

Деян Ангелов от Северна Македония завършва режисура за драматичен театъ

Развитие на изобразителното изкуство за деца и юноши си е поставило за цел студио „Рениарт“ в Монтана. Школата е създала специален фонд за целта и събира средства, за да помага на деца, които имат финансови затруднения да развиват таланта си, разказа Таня Василева – художник и преподавател там.

Синът на основателката Рени Петрова - архитект Момчил Владимиров, и художничката Таня Василева организират пленери от 2020 година насам, с участието на бивши и настоящи ученици на студиото по изобразително изкуство. След творческия форум, художниците заделят по едно от създадените произведения на изкуството ,които остават във фонда на студио „Рениарт“. След това творбите се представят в изложба - базар, а събраните средства се заделят в помощ на талантливи деца, които нямат достатъчно средства.

Преди седмица се проведе поредният пленер по батик. Студио "Рениарт" - Монтана орган

Американските награди за кънтри музика пропуснаха албума на Бионсе Cowboy Carter, съобщи АФП.

Номинациите за наградите бяха обявени в понеделник. 43-годишната Бионсе не получи номинация.

Критиката само ме стимулира да изляза от собствените си граници, написа певицата в Инстаграм. 

Родената в Хюстън Бионсе стана първата чернокожа певица, оглавила американските класации на кънтри музика. 

Наградите за кънтри музика ще бъдат връчени на 20 ноември в Нашвил. Не е изненадващо, че Асоциацията за кънтри музика проявява снобизъм, коментира "Ню Йорк таймс" по повод отсъствието на Бионсе сред номинираните на за нй-добър аблум. Тези, които са искали да чуят посланието и музиката на Бионсе, са я чули, се казва в коментар на "Ролинг стоун". 

Благодаря ти, Бионсе, за това, че ни предложи един от най-новаторските албуми на всички времена, написа

Международен симпозиум „Музиката на Дунавските държави“ се провежда в рамките на музикалния фестивал „Варненско лято“ с лекции и концерти в Градската художествена галерия във Варна. Форумът откри посланикът на Австрия в България Андреа Икич-Бьом. 

Това събитие е важно за нас, тъй като до края на тази година Австрия председателства Европейската стратегия за Дунавския регион, каза дипломатката и припомни, че Австрия е една от държавите учредителка на Дунавската стратегия. За нас е приоритет регионът, който е един от важните в Европа, да бъде стабилен и устойчив и да продължи да се развива с благоденствие и просперитет за всички граждани по течението на реката, добави тя. 

Музиката винаги е имала особено значение в Дунавския регион, свързващ Шварцвалд с Черно море, подчерта още Икич-Бьом и добави, че за нейния екип и за посолството е било

Технологиите срещат природата в „Дивият робот“, в история за любов, приятелство и емпатия, чиято премиера е на 11 октомври в кината, съобщават от „Форум филм“.

По думите им в сърцевината си тази трогателна и пленяваща анимация, създадена по едноименната книга на Питър Браун, бестселър №1 в листата на New York Times, от трикратно номинирания за „Оскар“ режисьор Крис Сандърс („Как да си дресираш дракон“, „Круд“, „Лило“ и „Стич“), е едно истински проникновено търсене на значението да бъдеш жив и свързан с всички живи същества, като същевременно изследва как технологиите могат да открият своето място в природата.

„Дивият робот“ разказва за епичното пътешествие на робота Rozzum, модел 7134, накратко Роз, който претърпява корабокрушение и се озовава на необитаем остров. Въпросът е защо е там

Приходите ще бъдат поделени между Музея на изкуствата в Алънтаун, щата Пенсилвания, и наследниците на бившия собственик на картината Хенри Бромберг, съобщиха от институцията. 

Президентът и главен изпълнителен директор на музея Макс Уайнтрауб каза, че картината "Портрет на Георг Брадати, херцог на Саксония" е била закупена от музея от нюйоркска галерия през 1961 г.

"Това произведение на изкуството се появи на пазара и в крайна сметка попадна в музея, само защото Хенри Бромберг трябваше да избяга от преследване от нацистка Германия", каза той. 

"Моралният императив ни накара да действаме. Надяваме се, че този доброволен акт на музея ще информира и насърчи подобни институции да достигнат до честни и справедливи решения", допълни Уайнтрауб. 

Семейство Бромберг на свой ред каза в изявление, че се радва, че е идентифицирана още една картина от колекцията на техните баба и дядо.

Голямата награда на международния кинофестивал в Карлови Вари, Чехия - "Кристален глобус", беше спечелена от филма на британския режисьор Марк Къзънс "Бърз поглед към по-дълбоки неща" (A Sudden Glimpse to Deeper Things), съобщи "Ческе новини". 

Филмът представя живота британската художничка Уилхелмина Барнс-Греъм. 

"Кристалният глобус" беше връчен от президента на фестивала Иржи Бартошка. Освен статуетка, победилият филм получава и награда от 25 хил. щатски долара, която се разпределя по равно между режисьора и продуцента на филма. 

В конкурсната програма на фестивала тази година се състезаваха 12 продукции. Наградата за режисура получи сингапурката Нелиша Лоу за пълнометражния си дебют "По въже". Специалната награда на журито и премия от 15 хил. щатски долара спечели норвежкият филм "Завинаги", режисиран от Лиля Инголфсдотир и разглеждащ мястото

Ема Шаплен пее в зала 1 на НДК след концерти в едни от най-емблематичните сцени по света.

Сред тях са Акрополът в Атина, гръцката арена „Олимпия“, големият дворец на Кремъл в Москва и „Еспланадата“ в Сингапур. В Израел тя е пяла в Caesare Arena, а в Нидерландия - в театъра Carré. Впечатляващо е и нейното изпълнение пред 10 000 души в новоразкопан римски мавзолей на открито близо до Белград, разказват организаторите на събитието в София.

По думите им френската изпълнителка е изнасяла концерт и на мястото на огромен храм в Бали, както и на тунизийския морски бряг на Хам Мамет. В Буенос Айрес тя е пяла в театъра Колизео, а в Монако е участвала в събитие с кънки на лед, организирано от принц Алберт.

Както информирахме, събитието на 11 октомври, когато Шаплен ще пее в съпровод на електронни музиканти, хор и струне

С концерт на Симфоничния оркестър на Варненската опера под диригентството на Константин Илиевски във Варна се откри 98-ото издание на Международния музикален фестивал „Варненско лято“. 

На откриването присъстваха артистичният директор на фестивала проф. Марио Хосен, кметът на Варна Благомир Коцев и директорката на Театрално-музикалния продуцентски център в града (ТМПЦ) Даниела Димова. 

Гледаме гордо към 100-годишнината на фестивала. Вярваме, че музиката, изкуството и хармонията ще бъдат обединяващ фактор, който ще ни направи по-силни, каза Марио Хосен. Той изрази надежда бъдещите поколения с гордост да погледнат назад и това, което правим всички заедно в момента, да остави диря в сърцата. „Вярвам в бъдещето на фестивала, на хармонията и на музиката“, завърши директорът.  

Това е цял век традиция, която Варна поддържа вече толкова време. Фактът, че

Актьорът и продуцент Майкъл Дъглас ще бъде почетен гост на 50-ото издание на Фестивала на американското кино в Довил през септември, съобщи АФП.

"Всички казват, че фестивалът в Довил е специален, но малцина могат да кажат като мен, че той е променил живота им", каза преди няколко години Майкъл Дъглас, който за пети път ще уважи фестивала с присъствието си. През 1998 г. той дори среща там съпругата си, актрисата Катрин Зита-Джоунс.

Единадесет години след последното му участие във филма на Стивън Содърбърг "Зад свещника: Моят живот с Либерачи", "в момент, когато Американският филмов фестивал празнува своята 50-годишнина, Майкъл Дъглас трябваше да се завърне в Нормандия за пети път, за да ни напомни с какво името Дъглас е допринесло за седмото изкуство", казват организаторите.

През 2020 г. актьорът също отива на фестивала, но този път, за да почете паметта на баща

Музейните експозиции в Кюстендил ще са с безплатен вход за младежи до 29 години за Международния ден на младежта, съобщиха от музея. 

Младежи безплатно ще приемат на 12 август археологическата зала "Асклепий", зала "Стримон" и временната изложба "В света на митологията и демонологията", както и музейният комплекс "Свети Георги". 

На 13 август безплатно за младежи ще бъдат отворени изложбената зала в джамията "Ахмед Бей", Пирговата кула и къщата- музей "Ильо Войвода".

Международният ден на младежта се отбелязва за първи път на 12 август 2000 година. Обявен е с резолюция на Генералната асамблея на ООН на 17 декември 1999 г. по предложение на Всемирната конференция на министрите по делата на младежта, състояла се в Лисабон от 8 до 12 август 1998 година. В България празникът се чества от 2007 година. Чрез различни обществени и художествени прояви денят на

Хенри и съпругата му Херта, родом от Хамбург, емигрират в САЩ и в крайна сметка се местят в Пенсилвания, за да бъдат близо до сина си.

"Това прави особено специално честното и справедливо решение на Музея на изкуствата в Алънтаун за картината", допълни семейството.

Картината, която е нарисувана около 1534 г., ще бъде продадена през януари.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
В кадъра търся съзерцание, едно чувство, което кореспондира с мен
Изложба на покойния Борислав Борозанов ще бъде открита в столичната „Галерия 88“. Вернисажът е на 26 септември, изложбата може да се разгледа до 31 октомври, съобщиха д ...
Стефан Качаков показва в нова изложба красотата на българската природа
Стефан Качаков подрежда в изложба картини, които показват красотата на българската природа. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и ще бъде разположена в галерия „Ст ...
Наградите "Еми": Мечката обра повечето награди при комедийните сериали
Ресторантьорската история "Мечката" спечели в три от четирите комедийни категории на наградите "Еми", но Джийн Смарт спечели третата си награда за ролята си на комедиантка в "Хитри ...
Рок групи изнесоха концерт под наслов „Гръм в лятна нощ“
Шуменски рок групи изнесоха концерт под наслов „Гръм в лятна нощ“ в градинката пред Народно читалище „Добри Войников-1856“ в града снощи. Свои изпълнения п ...
Близо 30 000 души аплодираха Андреа Бочели с хора и оркестъра на Софийската филхармония
Близо 30 000 души аплодираха Андреа Бочели, който в съботната вечер на 14 септември празнува 30-годишната си кариера. Италианският тенор пя на националния стадион „Васил Левс ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Публиката в Плевен възнагради с бурни аплодисменти Лили Иванова
Лили Иванова изнесе концерт тази вечер на откритата сцена на Летния театър в парк "Кайлъка" в Плевен. Необичайно студеното за месец септември време не поречи на над хиляда почитате ...
Юлиан Костов посвещава втория си сингъл на любовта
Юлиан Костов издава втория си сингъл – Home (My Gaia), съобщават от „Орфей мюзик“. През следващите месеци артистът пуска пет песни, а с дистрибуцията се заемат & ...
Майк Терана: Хората в България обичат изкуството и културата
“В определени части на света хората не искат да слушат класическа или рок музика, всичко опира до диджея и други неща, но хората в България обичат изкуството и културата&rdqu ...
В Рим откриват самостоятелна изложба с творби на Никола Гюзелев
Самостоятелна изложба с творби на Никола Гюзелев ще бъде открива на 20 септември в галерия „България“ в Рим в сътрудничество с Българския културен институт, съобщават о ...
Просто няма как да не ти се случат точно такива абсурдни и смешни неща
Опасно, сериозно, сложно, интересно и смешно. Така актрисата София Бобчева описва случващото се на сцената на Народния театър в постановката „Бебе на борда“. Кристофър ...
Тикер в 05:00 ч.
Лили Иванова изнесе концерт тази вечер на откритата сцена на Летния театър в пар ...
Начало Творчески отражения
4706
Творчески отражения

Музей в САЩ продава картина, за да се разплати с наследниците на еврейския й собственик

Приходите ще бъдат поделени между Музея на изкуствата в Алънтаун, щата Пенсилвания, и наследниците на бившия собственик на картината Хенри Бромберг, съобщиха от институцията."Моралният императив ни накара да действаме.

| 27 Август 2024, 21:00 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Музей в САЩ продава картина, за да се разплати с наследниците на еврейския й собственик
Музей в САЩ продава картина, за да се разплати с наследниците на еврейския й собственик
Снимка © АП / Музей на изкуствата в Алънтаун, щата Пенсилвания

Музей на изкуствата в САЩ продава картина на Лукас Кранах Стари - немски ренесансов художник, с която нейният еврейски собственик е бил принуден да се раздели заради нацисткото преследване през Втората световна война, предаде ДПА. 

Приходите ще бъдат поделени между Музея на изкуствата в Алънтаун, щата Пенсилвания, и наследниците на бившия собственик на картината Хенри Бромберг, съобщиха от институцията. 

Бюрхан Керим, Деян Ангелов - от Северна Македония, и Михаил Цанков са тримата финалисти в националния конкурс за млад театрален режисьор "Слави Шкаров 2024", организиран от Русенския театър. Това съобщи пиарът на културния институт Дидо Илиев. 

"Това са тримата финалисти, в чиито режисьорски експликации разпознавам духа на Слави Шкаров", каза при обявяването на финалистите селекционерът Ина Шкарова.

Те ще работят с трупата на Русенския драматичен театър и ще представят публично откъси от избраните проекти. Финалният етап от конкурса ще се състои от 18-и до 22-ри юни тази година. 

Бюрхан Керим е завършил режисура и актьорско майсторство в НАТФИЗ "Кръстьо Сарафов". Той ще представи пиесата "През пустинния град" от Кинш ел Сар (по "Арабската нощ" от Роланд Шимелпфениг). 

Деян Ангелов от Северна Македония завършва режисура за драматичен театъ

Развитие на изобразителното изкуство за деца и юноши си е поставило за цел студио „Рениарт“ в Монтана. Школата е създала специален фонд за целта и събира средства, за да помага на деца, които имат финансови затруднения да развиват таланта си, разказа Таня Василева – художник и преподавател там.

Синът на основателката Рени Петрова - архитект Момчил Владимиров, и художничката Таня Василева организират пленери от 2020 година насам, с участието на бивши и настоящи ученици на студиото по изобразително изкуство. След творческия форум, художниците заделят по едно от създадените произведения на изкуството ,които остават във фонда на студио „Рениарт“. След това творбите се представят в изложба - базар, а събраните средства се заделят в помощ на талантливи деца, които нямат достатъчно средства.

Преди седмица се проведе поредният пленер по батик. Студио "Рениарт" - Монтана орган

Американските награди за кънтри музика пропуснаха албума на Бионсе Cowboy Carter, съобщи АФП.

Номинациите за наградите бяха обявени в понеделник. 43-годишната Бионсе не получи номинация.

Критиката само ме стимулира да изляза от собствените си граници, написа певицата в Инстаграм. 

Родената в Хюстън Бионсе стана първата чернокожа певица, оглавила американските класации на кънтри музика. 

Наградите за кънтри музика ще бъдат връчени на 20 ноември в Нашвил. Не е изненадващо, че Асоциацията за кънтри музика проявява снобизъм, коментира "Ню Йорк таймс" по повод отсъствието на Бионсе сред номинираните на за нй-добър аблум. Тези, които са искали да чуят посланието и музиката на Бионсе, са я чули, се казва в коментар на "Ролинг стоун". 

Благодаря ти, Бионсе, за това, че ни предложи един от най-новаторските албуми на всички времена, написа

Международен симпозиум „Музиката на Дунавските държави“ се провежда в рамките на музикалния фестивал „Варненско лято“ с лекции и концерти в Градската художествена галерия във Варна. Форумът откри посланикът на Австрия в България Андреа Икич-Бьом. 

Това събитие е важно за нас, тъй като до края на тази година Австрия председателства Европейската стратегия за Дунавския регион, каза дипломатката и припомни, че Австрия е една от държавите учредителка на Дунавската стратегия. За нас е приоритет регионът, който е един от важните в Европа, да бъде стабилен и устойчив и да продължи да се развива с благоденствие и просперитет за всички граждани по течението на реката, добави тя. 

Музиката винаги е имала особено значение в Дунавския регион, свързващ Шварцвалд с Черно море, подчерта още Икич-Бьом и добави, че за нейния екип и за посолството е било

Технологиите срещат природата в „Дивият робот“, в история за любов, приятелство и емпатия, чиято премиера е на 11 октомври в кината, съобщават от „Форум филм“.

По думите им в сърцевината си тази трогателна и пленяваща анимация, създадена по едноименната книга на Питър Браун, бестселър №1 в листата на New York Times, от трикратно номинирания за „Оскар“ режисьор Крис Сандърс („Как да си дресираш дракон“, „Круд“, „Лило“ и „Стич“), е едно истински проникновено търсене на значението да бъдеш жив и свързан с всички живи същества, като същевременно изследва как технологиите могат да открият своето място в природата.

„Дивият робот“ разказва за епичното пътешествие на робота Rozzum, модел 7134, накратко Роз, който претърпява корабокрушение и се озовава на необитаем остров. Въпросът е защо е там

Президентът и главен изпълнителен директор на музея Макс Уайнтрауб каза, че картината "Портрет на Георг Брадати, херцог на Саксония" е била закупена от музея от нюйоркска галерия през 1961 г.

"Това произведение на изкуството се появи на пазара и в крайна сметка попадна в музея, само защото Хенри Бромберг трябваше да избяга от преследване от нацистка Германия", каза той. 

Голямата награда на международния кинофестивал в Карлови Вари, Чехия - "Кристален глобус", беше спечелена от филма на британския режисьор Марк Къзънс "Бърз поглед към по-дълбоки неща" (A Sudden Glimpse to Deeper Things), съобщи "Ческе новини". 

Филмът представя живота британската художничка Уилхелмина Барнс-Греъм. 

"Кристалният глобус" беше връчен от президента на фестивала Иржи Бартошка. Освен статуетка, победилият филм получава и награда от 25 хил. щатски долара, която се разпределя по равно между режисьора и продуцента на филма. 

В конкурсната програма на фестивала тази година се състезаваха 12 продукции. Наградата за режисура получи сингапурката Нелиша Лоу за пълнометражния си дебют "По въже". Специалната награда на журито и премия от 15 хил. щатски долара спечели норвежкият филм "Завинаги", режисиран от Лиля Инголфсдотир и разглеждащ мястото

Ема Шаплен пее в зала 1 на НДК след концерти в едни от най-емблематичните сцени по света.

Сред тях са Акрополът в Атина, гръцката арена „Олимпия“, големият дворец на Кремъл в Москва и „Еспланадата“ в Сингапур. В Израел тя е пяла в Caesare Arena, а в Нидерландия - в театъра Carré. Впечатляващо е и нейното изпълнение пред 10 000 души в новоразкопан римски мавзолей на открито близо до Белград, разказват организаторите на събитието в София.

По думите им френската изпълнителка е изнасяла концерт и на мястото на огромен храм в Бали, както и на тунизийския морски бряг на Хам Мамет. В Буенос Айрес тя е пяла в театъра Колизео, а в Монако е участвала в събитие с кънки на лед, организирано от принц Алберт.

Както информирахме, събитието на 11 октомври, когато Шаплен ще пее в съпровод на електронни музиканти, хор и струне

С концерт на Симфоничния оркестър на Варненската опера под диригентството на Константин Илиевски във Варна се откри 98-ото издание на Международния музикален фестивал „Варненско лято“. 

На откриването присъстваха артистичният директор на фестивала проф. Марио Хосен, кметът на Варна Благомир Коцев и директорката на Театрално-музикалния продуцентски център в града (ТМПЦ) Даниела Димова. 

Гледаме гордо към 100-годишнината на фестивала. Вярваме, че музиката, изкуството и хармонията ще бъдат обединяващ фактор, който ще ни направи по-силни, каза Марио Хосен. Той изрази надежда бъдещите поколения с гордост да погледнат назад и това, което правим всички заедно в момента, да остави диря в сърцата. „Вярвам в бъдещето на фестивала, на хармонията и на музиката“, завърши директорът.  

Това е цял век традиция, която Варна поддържа вече толкова време. Фактът, че

Актьорът и продуцент Майкъл Дъглас ще бъде почетен гост на 50-ото издание на Фестивала на американското кино в Довил през септември, съобщи АФП.

"Всички казват, че фестивалът в Довил е специален, но малцина могат да кажат като мен, че той е променил живота им", каза преди няколко години Майкъл Дъглас, който за пети път ще уважи фестивала с присъствието си. През 1998 г. той дори среща там съпругата си, актрисата Катрин Зита-Джоунс.

Единадесет години след последното му участие във филма на Стивън Содърбърг "Зад свещника: Моят живот с Либерачи", "в момент, когато Американският филмов фестивал празнува своята 50-годишнина, Майкъл Дъглас трябваше да се завърне в Нормандия за пети път, за да ни напомни с какво името Дъглас е допринесло за седмото изкуство", казват организаторите.

През 2020 г. актьорът също отива на фестивала, но този път, за да почете паметта на баща

Музейните експозиции в Кюстендил ще са с безплатен вход за младежи до 29 години за Международния ден на младежта, съобщиха от музея. 

Младежи безплатно ще приемат на 12 август археологическата зала "Асклепий", зала "Стримон" и временната изложба "В света на митологията и демонологията", както и музейният комплекс "Свети Георги". 

На 13 август безплатно за младежи ще бъдат отворени изложбената зала в джамията "Ахмед Бей", Пирговата кула и къщата- музей "Ильо Войвода".

Международният ден на младежта се отбелязва за първи път на 12 август 2000 година. Обявен е с резолюция на Генералната асамблея на ООН на 17 декември 1999 г. по предложение на Всемирната конференция на министрите по делата на младежта, състояла се в Лисабон от 8 до 12 август 1998 година. В България празникът се чества от 2007 година. Чрез различни обществени и художествени прояви денят на

"Моралният императив ни накара да действаме. Надяваме се, че този доброволен акт на музея ще информира и насърчи подобни институции да достигнат до честни и справедливи решения", допълни Уайнтрауб. 

Семейство Бромберг на свой ред каза в изявление, че се радва, че е идентифицирана още една картина от колекцията на техните баба и дядо.

Хенри и съпругата му Херта, родом от Хамбург, емигрират в САЩ и в крайна сметка се местят в Пенсилвания, за да бъдат близо до сина си.

"Това прави особено специално честното и справедливо решение на Музея на изкуствата в Алънтаун за картината", допълни семейството.

Картината, която е нарисувана около 1534 г., ще бъде продадена през януари.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
В кадъра търся съзерцание, едно чувство, което кореспондира с мен
Стефан Качаков показва в нова изложба красотата на българската природа
Наградите "Еми": Мечката обра повечето награди при комедийните сериали
Рок групи изнесоха концерт под наслов „Гръм в лятна нощ“
Близо 30 000 души аплодираха Андреа Бочели с хора и оркестъра на Софийската филхармония
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Калейдоскоп
Публиката в Плевен възнагради с бурни аплодисменти Лили Иванова
Калейдоскоп
Юлиан Костов посвещава втория си сингъл на любовта
Цветни аспекти
Майк Терана: Хората в България обичат изкуството и културата
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.